Chcete získat dobrý job – začněte sportovat

Všimli jste si, že TOP manažeři se čím dál častěji věnují sportům? Jsou pryč workoholické celodenní směny, 10 káv denně anebo pařížák s rohlíkem. To už není trendy. Do módy se dostává unikátní a jedinečný druh – manažer sportovec. Vstává ráno v 6 hodin, aby mohl zaběhnout do posilovny dát si dvacet sklapovaček a desetiminutovku na pásu a pak hurá do práce. Na oběd si dá vydatné přírodní kuřátko se salátem a odpoledne latté. Poznáváte?

Vše jde ruku v ruce se sportem 

Muž s činkouOno když už začnete sportovat, tak se těžko zpátky vrací k bílým rohlíkům a pařížskému salátu. Proč tedy manažeři začínají sportovat? Je to snad kvůli zdraví, anebo kvůli vzhledu? Všechno špatně – je to o vůli a motivaci.
 
Spousta velkých nadnárodních firem takříkajíc objevila Ameriku v okamžiku, kdy jim došlo, že člověk, který je schopný denně uběhnout 20 km, anebo si dát hodinový workout a den co den své výsledky překonávat je v něčem odlišný od tradičního zaměstnance, který přijde domů, otevře pivko a zapne telku. Spousta HR manažerů se vás na prvním pohovoru zeptá: „Sportujete?“ Otázka poměrně jednoduchá na zodpovězení, co vše se ale za ní skrývá a co o vás odhalí?
  1. V první řadě to, zda jste schopní zvednout se z gauče a jít něco dělat. Při bližším pohledu pak zjistí, zda raději hrajete volejbal, fotbal anebo košíkovou, tedy zda jste týmoví hráči (případně, zda jste team leader), anebo si raději zahrajete tenis, zajezdíte na bruslích anebo jezdíte na lyžích, a tím pádem vyhledáváte individuální sporty (a hodíte se více na pozici manažera). Pokud navíc chodíte do posilovny, jezdíte na dlouho trasy na kole, baví vás turistika anebo běháte, ukáže to o vás jednu důležitou vlastnost, kterou na manažerské pozici potřebujete, a tou je vytrvalost.
     
  2. Ve druhé řadě o vás sportovní aktivita řekne, zda umíte překonávat překážky a jít si tvrdě za svým. To se nejčastěji projevuje v individuálních sportech, jako je jízda na kole, běh, plavání apod. Pokud překonáváte své vlastní osobní rekordy, vypoví to o vás více než dvoustránkový životopis.
     
  3. V neposlední řadě se o vás dozví, že umíte odbourávat stres. Rozdíl mezi vámi, který aktivně sportuje a tím, co sedí doma na gauči je poměrně velký – hlavně při zvládání stresu. Vy si půjdete zasportovat, střihnete další osobní rekord a díky vyplaveným hormonům se uklidníte a dostanete do pohody. Váš kolega si sedne k televizi, bude popíjet pivo nebo si zakouří a bude si tam něco mumlat pod vousy. 

Nepodceňujte význam svých aktivit

Nepodceňujte význam věcí, které denně provádíte. Vždyť každý stereotypní pohyb o vás může říct více, než si jen myslíte. V dnešní době je těžké najít kvalitní zaměstnance, kteří odvedou svou práci na 120 % procent. Pokud chcete jednou získat podobné zaměstnání, začněte na sobě makat a vydržte.
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist