Chcete omladit firmu? Podívejte se, co na absolventy VŠ platí!

Společnosti si občas stěžují na to, že odborníci stárnou a mladým se dělat nechce. Ona to tak úplně není pravda. Zaměstnavatelé se potýkají s nepříjemným vnitřním sporem – chtějí mladé nadějné talenty, ale kteří mají praxi. Což se moc neslučuje s absolventy vysokých škol. Když už se rozhodnou zaměstnat vysokoškoláky, jsou to zpravidla firmy, o které příliš absolventi nestojí. A víte proč? Dnes si řekneme, jak to vlastně je. Chyba nemusí být ve vašem produktu anebo službách, možná jim jen nenabízíte to, co opravdu chtějí.
 
Pojďme se podívat blíž na potřeby a přání absolventů. Příště až budete vypisovat pracovní pozici, jako dělanou pro  čerstvě vystudovaného vysokoškoláka, budete už vědět, co na ně platí.

Flexibilní pracovní doba

Přes 60 % absolventů chce od zaměstnavatele především jednu věc a to flexibilní pracovní dobu. Hodně to vypovídá o dnešní době, kdy se obecně lidé nechtějí příliš vázat a absolventi už vůbec. Raději si přijdou a odejdou kdy chtějí, než aby tvrdly 8 hodin někde, kde být nechtějí. Teď můžete namítat, že takhle to přeci nejde. Samozřejmě flexibilní pracovní doba neznamená, že člověk do práce přijde na hodinu, udělá si kávu a jde zase domů. Chce to pravidla, na kterých se společně shodnete. Například fixní čas od kdy do kdy tam zaměstnanec musí být, kolik týdně musí odpracovat hodin a zbytek už je jedno. Případně, každý den musí splnit všechny úkoly a pak má volna. Jestli se mu to povede za 2 hodiny nebo 8 je už jen na něm. Možností je poměrně hodně, stačí se shodnout na nejvhodnější pro obě strany.

Smysluplná práce s možností seberozvoje

Ze všech stran si všichni stěžují, že vysokoškoláci mají představu o tom, že tu na ně všichni čekají a že jim dají desetitisíce jen tak. Ona to ale není zas tak úplně pravda. Absolventi si průměrně řeknou o 15 000 – 25 000 Kč u přijímacího pohovoru, zaměstnavatel je pak průměrně odmění 20 000 Kč měsíčně. Ale pozor! Přes 50 % mladých pracujících by prakticky ihned odešlo za lepší nabídkou, nesnažte se je tedy finančně podhodnocovat, protože se může stát, že za chvilku nebudete mít žádné z mladých zaměstnanců.
 
Absolventy mnohem častěji než částka, která jim každý měsíc přistane na účtu zajímá, zda jim jejich práce dává smysl a jestli je zaměstnavatel ochotný investovat do jejich rozvoje. Pokud tedy nemůžete nabídnout vyšší mzdu, zkuste investovat alespoň do školení a vzdělávání a dokázat zaměstnancům, že jejich práce u vás ve firmě je důležitá a doceněná.
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist