Chcete-li větší zisky, komunikujte na nejnižší úrovni

Top management si mnohdy myslí, že komunikace směrem dolů, tedy ke svým zaměstnancům na nejnižší úrovni firemní hierarchie není zapotřebí. Co víc, domnívají se, že jediné, co nekomunikováním ztrácejí je možná trochu loajality. Komunikace ve firmě, či interní komunikace, je to nejdůležitější, na čem by měla firma stavět. Správně nastavená komunikace může zajistit nové dodavatele, aktivizovat klienty, zajistit loajálnost vlastních zaměstnanců, zvýšit efektivitu ve firmě a dosahovat vyšších zisků.
 

Špatná versus dobrá komunikace

Naopak špatná komunikace vás může postupem času přivést k bankrotu. Střední a velká firma, která má vlastní top management a několik poboček musí umět komunikovat lépe než kdo jiný. Informace musí být správné, tedy nikoli dobré či špatné, ale objektivní. Měly by se dostat k oprávněným lidem, v co nejrychlejší čas. Stejně jako ve firemní hierarchii postupů a pracovních míst, by se dala vytvořit hierarchie získávání a posouvání informací. Zpočátku málo důležité informace, které ale v závěru mohou mít nejvyšší dopad na fungování firmy, vlastní právě zaměstnanci na nejnižších pracovních pozicích. Informace o drobné závadě ve výrobě, může mít skutečně velké dopady na fungování celé firmy. Je proto důležité znát přesný řád posouvání informací k vyššímu managementu.
 

Šíření informací

Neznamená to, že byste měli top management zahltit bezvýznamnými informacemi o kvalitě obědů či nečistotě na toaletách, na to byste měli upozornit jiné lidi. Právě kvůli takovým informacím, by měl existovat ve formě pověřený člověk, který bude sloužit jako filtr, který přebere informace a pošle dál jen ty, které jsou skutečně důležité. Pro takové případy může sloužit schránka nápadů a stížností, nebo speciální e-mailová adresa, kde budou zaměstnanci posílat své návrhy, nebo u menších firem konkrétní osoba, která bude zodpovídat za přijímání informací. Dále se pak roztřídí ty informace, které půjdou k řediteli výroby, personalistovi anebo do firemní jídelny. 
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist