Časové rezervy při dopravě na pohovor

Čeká vás pracovní pohovor a řešíte, zda se dostavit raději dříve, nebo dodržet „akademickou čtvrthodinku“? Pracovní pohovor je vlastně první setkání s budoucím zaměstnavatelem. Proto bychom na něho měli udělat co největší dojem. Navíc se dá předpokládat, že na nás nemá vyčleněný celý den. Proto bychom v tomto případě rozhodně neměli chodit pozdě, ale naopak si dát určitou časovou rezervu. 

Časová rezerva se vyplatí

Pracovní pohovorTo ovšem neznamená, že na pohovor dorazíte o hodinu dříve. Pokud bude chybět do pohovoru ještě více než půl hodina, zajděte si raději na kávu a do firmy odrazte tak o deset minut dříve. Uděláte tím velký dojem. Umíte totiž chodit včas, dáváte si rezervu, ale zároveň dodržujete smluvený čas. Těchto deset minut můžete využít na svlečení kabátu, odskočení si na toalety a pohodlně se usadit.
 

Co když přijdu pozdě?

Samozřejmě se může stát cokoliv nečekaného. Ujede vám autobus, nebudete moci společnost najít, nebo zaspíte. V takovém případě je vhodné ihned zavolat do společnosti a omluvit se. Buď vám řeknou, že pozdější příchod nevadí, nebo domluvíte termín na jindy. Když zavoláte ihned a vše vysvětlíte po pravdě, je to menší „zlo“, než když si budete vymýšlet.
 

Udělejte si časový harmonogram

Pokud vám na pohovoru opravdu hodně záleží, doporučujeme udělat si předem časový harmonogram. Najděte si přesné spojení, abyste nebloudili. Můžete si na internetu najít i čas, který vám cesta přibližně potrvá, a přidejte si k tomu půl hodinu navíc. Budete tak mít lepší představu o tom, kam vlastně jedete, kde se firma nachází a hlavně nebudete bloudit. 
 
Kromě adresy si nezapomeňte zjistit co nejvíce informací o společnosti, čemu se věnuje, projděte si webové stránky a dostupné informace. Uděláte tím na pohovoru větší dojem. Nezapomeňte, že štěstí přeje připraveným. V tomto případě to platí dvojnásobně. 
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist