Absolventi anebo rekvalifikanti?

Obecně známým faktem je snižující se počet studentů. Tento trend je patrnější rok od roku. Méně studentů nastupujícím do prvních ročníků středních škol, a tím i méně absolventů. Obecně známým faktem je, že mnozí se vydají raději na ekonomickou či humanitní dráhu, místo toho, aby volili manuální práce. Navíc naše školství není dostatečně vyspělé, aby dokázalo po třech či čtyřech letech vychovat plně vzdělaného jedince, který je schopen nastoupit do práce jako plnohodnotný člen týmu. Chce to zaškolení. Na druhou stranu tu pak jsou rekvalifikanti. Většinou jde o pracovníky, kteří se z nějakého důvodu (zpravidla kvůli vyšší pravděpodobnosti získání zaměstnání) rozhodli změnit obor a začít od znovu. Tito zaměstnanci mají už zkušenosti z minulého zaměstnání a zpravidla se je nebojí aplikovat do zaměstnání nového. Naopak od absolventů nejsou tolik pružní a hůře s adaptují na nové pracovní prostředí a kolegy.  

Kdo si řekne méně?

Podle posledních průzkumů si údajně absolventi řeknou o mnohem vyšší mzdu, než lidé, kteří již historicky pracovali. Vypovídá to snad o přehnaném sebevědomí absolventů? Odpověď se asi nedozvíme. Zpravidla ale vyhrává uchazeč, který si řekne méně, hlavně ve výrobních firmách či odvětví, kdy není zapotřebí vyšší specializace.
 
Pokud se ale hlásíte na pozici specialisty, nebojte se částku lehce nasadit. Budete pak mít lepší vyjednávací pozici. Můžete s personalistou velice lehce dojít ke kompromisu, který je pro něj po psychologické stránce vítězstvím a pro vás reálně částkou, kterou jste za práci skutečně chtěli.
 
Jestliže hledáte pouze záskok a už teď víte, že pro zaměstnance nebudete mít za několik týdnů či měsíců adekvátní pracovní náplň, zkuste se poohlédnout po jiných možnostech. Můžete zvolit formu outsourcingu anebo přímo personální leasing. Můžete si pronajmout zaměstnance, který odvede plnohodnotnou práci a přitom vás nestojí tolik peněz.
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist