6 tipů jak nepodlehnout prokrastinaci při homeoffice

Práce z domova zkrátka není pro každého. Někdo nemá dostatek osobní zodpovědnosti, aby opravdu odpracoval, co má. Někomu je naopak jedno, kde sedí a jede jako stroj v kanceláři i doma. Většina lidí je tak někde uprostřed. Udělají co mají, ale chce to někdy trochu přemáhání. Co dělat, aby toho přemáhání bylo co nejméně?

 • Naplánujte si pracovní režim podobný tomu pracovnímulaptop-2443739_1280_1280
  Pracovat kdy chci zní lákavě, ale pokud vaše dny nebudou mít žádný pevný režim, brzy začnete práci flákat. Mějte vždy plán, kdy budete pracovat a kdy si dáte oběd či jinou pauzu.

 • Vybudujte si vlastní kancelář
  Nepracujte z postele ani z televizního gauče. Tam se vám nebude dobře soustředit. Udělejte si doma pracovnu nebo aspoň pracovní kout, kde nebudute řešit nic jiného než práci. Pokud to váš příjem dovolí není od věci ani pronájem opravdové kanceláře někde poblíž domova.

 • Vyhýbejte se sociálním sítím, televizi a dalším prokrastinačním lákadlům
  Tady asi není co vysvětlovat. Pokud Facebook nemusíte mít zapnutý kvůli práci, nezapínejte ho. To platí i pro mail nebo internet obecně. Existují i aplikace, ve kterých si můžete nastavit selektivní zablokování některých webů během doby, kdy chcete pracovat.

 • Pracujte v denní době, kdy vám to vyhovuje
  Pokud jste byli například zyvklí udělat většinu práce dopoledne, tak v tom pokračujte i při homeoffice a buďte ranní ptáče. Svůj režim pokud možno dodržujte.

 • Pracujte v delších časových úsecích
  Čím více si práci rozsekáte na kousky, tím více času strávíte nic neděláním a o to déle vám splnění úkolů potrvá. Neřešte, že vám zrovna doždímala pračka, pes chce jít na procházku a ještě nemáte umyté vlasy. Dejte si dvě hodinky poctivé práce a pak splňte všechny úkoly naráz než znovu sednete k práci.

 • Nepracujte v pyžamu
  Jednoduchá psychologie. Do práce vás nakopne i pracovní outfit. Při práci v pyžamu víc času strávíte přemýšlením, že byste si šli ještě lehnout. Převlečení do "pracovního" dáte mozku najevo, že má zapnout a budete se na úkoly lépe soustředit.

Zkuste těch to 6 tipů a práce vám půjde i doma lépe od ruky. Pokud jste doteď bojovali s vlastní vůlí a občas podlehli, je nejvyšší čas s tím něco dělat. Přistupujte k homeoffice jako k výsadě a važte si ho. Opravdu není pro každého.

Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist