Novinky

Na co má zaměstnanec právo, ale nikdo mu to neřekne I.

Znají to asi všichni zaměstnanci. Podepíšou pracovní smlouvu nebo jednu z dohod, nechají se informovat o všem, co jim chce zaměstnavatel sdělit, ale málokdy se sami iniciativně dožadují svých práv a ve velké většině ani neví, co po nich zaměstnavatel může a nemůže chtít.  

celý článek

Máte dovednosti, které v práci neuplatníte? Nabídněte je veřejnosti

„Musím sedět v kanceláři a přepisovat tabulky, a přitom umím péct perfektní kváskový chleba.“ Kolik z nás si už za život řeklo tuhle větu. No dobře, nejspíš nikdo. Ale zkuste si dosadit místo pečení chleba třeba tvorbu webů, výrobu přírodní kosmetiky, reflexní masáže chodidel, vědomý tanec nebo spisovatelské tipy a triky. Naučte ostatní a vydělejte si.  

celý článek

Práce i dovolená zároveň aneb digitálním nomádem snadno a rychle

Kdo by neznal ty chvíle útrpného sezení v kanceláři a snění o pohádkové dovolené na jiném kontinentě. Většina lidí se bude v roce 2018 lopotit zhruba 46 týdnů, aby dosáhla na čtyři týdny dovolené, kterou z velké části prospí a prolenoší, protože jsou z celoroční práce vyčerpaní. Lék na tento boj o volný čas našla komunita, která se označuje jako digitální nomádi. Pracují přes internet a zároveň cestují a zažívají tak celoroční dovolenou prokládanou online prací.  

celý článek

Udělejte z lenosti svou přednost, a to i při pracovním pohovoru

V dnešním uspěchaném světě je lenost téměř sprosté slovo. Kdo chce něčeho dosáhnout, musí podle knih i odborníků pořád něco dělat a zaměstnávat se mnohdy zbytečnostmi, protože to tak je zvykem. Vy jste ale líní, a to je vaše obrovská výhoda. No vážně. Jen díky tomu umíte možná dělat věci jinak, efektivněji a často i lépe. A po tom přece každý zaměstnavatel touží.  

celý článek
1 2 3 4 5 ...