Novinky

Kde končí dobré podnikatelské nápady?

Rodina, finanční situace, životní jistoty a mnoho dalšího. To vše jsou nejčastější důvody, proč končí dobré nápady s velkým potenciálem nenaplněny. Člověk by řekl, že když má někdo dobrý nápad, někteří říkají nápad za milion, měl by všeho nechat a vrhnout se na něj, ať to stojí, co to stojí. Realita je však jiná.

 

celý článek

Jak žít a pracovat v jednadvacátém století a nezbláznit se

V životě každého studenta, zaměstnance, podnikatele a vlastně každého člověka nastane okamžik, kdy má být současně na několika místech najednou, má plnit několik neodkladných úkolů současně a zároveň musí odpovídat na dotazy blízkých, proč si toho na svá bedra naložil tolik. A v tomto momentě obvykle nastává uvědomění, že je potřeba něco změnit.

 

celý článek

Průvodce OSVČ pro studenty – Na co si dát pozor a v čem mají studenti výhodu II

Osoba samostatně výdělečně činná je člověk, který nemá zaměstnavatele a oficiálně pracuje na „vlastní triko“. V posledních letech pozorujeme vzestupný zájem o zřízení živnosti, tedy o to stát se takzvaným OSVČ. Obzvlášť mezi studenty se jedná kromě dohody o provedení práce (DPP) a dohody pracovní činnosti (DPČ) o velmi oblíbený způsob pravidelného přivýdělku.

 

celý článek

Čas odpočinku je stejně důležitý jako čas v práci

Svět se zrychluje. Tok informací, peněz a vůbec všeho za poslední dekády natolik nabral na obrátkách, že je mnohdy pro obyčejného člověka problematické držet krok s tím vším, co nás obklopuje. A platí to i v práci.

celý článek
1 2 3 4 5 ...