Jak skloubit dohromady více brigád najednou?

Pro studenta jsou brigády denním chlebem a často je to myšleno doslova. Otázka však zní, jestli je vhodnější najít si jednu brigádu, kde budete sedět pět hodin denně, nebo brigádničit pohodlně z domova. Odpověď bude zřejmě někomu připadat extrémní, ale možné je oboje současně, a ještě nejméně jednu brigádu přidat.

shutterstock_513839743_493Představte si následující situaci: Průměrný student humanitního oboru je ve škole zhruba dva až tři dny do týdne a na dny zbývající se rozhodne najít brigádu. Zvolí si velmi oblíbený přivýdělek v kavárně, kde bude za málo peněz dřít celé dny, zatímco mu studentský život bude protékat mezi prsty. Platové ohodnocení nebude odpovídat vynaložené energii. Mnoho lidí však nenapadne, že existuje elegantní řešení nastalého problému.

Na brigády totiž nejsou často kladeny tak velké nároky jako na klasickou práci, dá se tedy docela dobře najít místo, kde nebudete muset dělat téměř nic a budete mít čas na jiné věci. Příkladem může být recepční v kancelářské budově či malém hotelu. Toto je typická práce, kde většinu času pouze sedíte a svůj čas nevyužíváte. Kdybyste si k této brigádě našli ještě jinou, kterou je možné dělat z domova, ať už je to psaní textů, vyplňování dotazníků nebo i klasická excelová kancelářská práce, to vše můžete dělat i na recepci.

Totéž platí o společnostech, které nabízí brigádu ostrahy. Zde bývá povětšinou vaším úkolem sledovat kamery a jednou za dvě hodiny obejít příslušnou budovu. I v tomto případě se zbývající čas dá využít efektivně, když už tam musíte sedět.

Ideální je období, kdy potřebujete vydělat rychle co nejvíc peněz. Pokud se jedná o krátkou dobu, je možné skloubit dokonce tři brigády, kdy jednu můžete mít formou praxe ve škole nebo čehokoli, co vás vnitřně naplňuje, druhou už zmíněnou recepci či ostrahu a k tomu kancelářskou práci, kterou můžete dělat „doma“.

V případě, že se rozhodnete podobnou věc zkusit, nejenže váš bankovní účet pookřeje blahem, ale ještě ze sebe máte daleko lepší pocit. Vyděláváte dvojnásobek a navíc využíváte svůj čas efektivně. A to je přece skvělé.  

 

Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist