Práce z domova - sen, který se může stát skutečností

Home officeMožnost pracovat z domova je velmi příjemná. Některé firmy to nabízí svým zaměstnancům jako atraktivní bonus, někteří drobní podnikatelé a živnostníci pracují z domova běžně. Ačkoliv to na první pohled působí ideálně, tento způsob práce má své klady i zápory. 

Po práci z domova nejvíce touží lidé, kteří léta sedí v kanceláři nebo dokonce v open space a touží po soukromí. Je to přirozené, každý chceme to, co nemáme. Samozřejmě málokomu vyhovuje stereotyp, takže ideální je kombinace práce mezi lidmi a z domova. 

Home Office je obvykle daný jako bonus od zaměstnavatele a může být úplný nebo částečný, kdy z domova pracujete třeba dvakrát týdně. V tomto případě zaměstnavatel nemůže ohlídat pracovní dobu zaměstnance, nicméně vyžaduje po něm určité pracovní výsledky. Zaměstnanec si tak může naplánovat pracovní činnost podle svých potřeb.

Jaké jsou výhody práce z domova?

Práce z domova je jedním z největších trendů poslední doby. Umožňuje totiž velmi dobře skloubit pracovní a rodinný život. To je lákavé zejména pro ženy, které mají malé děti, ale nemají hlídání. O práci z domova mají často zájem i mladí lidé, kteří nechtějí opustit své koníčky a myslí si, že práce z domova jim pro jejich zájmy nechá dostatek času. 

Kde se ten ušetřený čas bere? Velkou položkou je čas, který jinak strávíte dojížděním. Pár minut do práce to má opravdu málokdo a průměrná cesta do práce zabere většině lidí kolem 30 minut. To už dá s cestou z práce krásnou hodinu, kterou každý den strávíte mimo domov, ale přitom nic neodpracujete. Nehledě na to, že dojíždění i něco stojí, hlavně dojíždění autem. 

Ušetření času volnou pracovní dobou je trochu sporné, protože váš zaměstnavatel většinou ví, jak časově náročný úkol vám zadal a těch 8 hodin práce po vás bude chtít vždy. Někdy je ale jedno, kdy práci reálně uděláte a pokud si chcete po poledni třeba zaběhat a práci uděláte večer, home office vám to umožní. 

Ráno se vlastně nemusíte ani malovat, česat, oblékat… Ano čas můžete ušetřit i takto, ale doporučujeme i při práci doma vypadat jako člověk. Na druhou stranu nevylézt ani z postele a vše si odpracovat v pyžamu v posteli, to je aspoň na jeden den sen snad každého z nás.

Pokud vás kancelářský život unavuje, máte problémy se soustředit a kolegové vám lezou na nervy, může pro vás home office být splněným snem. Má ale i své nevýhody, na které se podíváme v příštím článku.
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist